CLUB SHOW - FLATCOATED RETRIEVERKLUBBENS OFFICIELLA RASSPECIAL

Vinnare av Club Show 2018
BIS-CH Caci's Born-To-Win, ägare och handler Lina Jernberg.
BIM-CH Inspirations Simply The Best., ägare Lars Nilsson, handler Anette Dyrén.
Domare: Per Iversen hanar, Hannele Jokisilta, tikar

Vinnare av Club Show 2017
BIS Moonstruck After Eight, ägare Catarina Blennow Svensson, visad av Paulina Johansson
BIM Almanza Backstage Entertainment, ägd och visad av  Hannah Karlsson.
Domare Chris Holmes.

Vinnare av Club Show 2016
BIS CH Castlerock Simply Magic, ägare Anette Dyrén
"Dublin" vinner Club Show för fjärde gången (2012, 2013, 2014, 2016)
BIM CH Caci's Look N'Cute
Domare: James Irvine, UK

Vinnare av Club Show 2015
BIS blev SE U(u)CH NORD UCH Kvicksans Handsome Hero, ägare Minna & Leo Alatalo, och BIM blev Inspirations Simply The Best
Domare: Kelly Holland

© Foto: Karin Hedin
© Foto: Karin Hedin

Östra sektionens sammanställning av resultatet från Club Show 2015 hittar ni här.

Vinnare av Club Show 2014
BIS blev SEU(u)Ch NOUCh SEV-13 FIV-12 Castlerock Simply Magic ägare Anette Dyrén och BIM blev Calzeat The X-Factor också ägd av Anette Dyrén.
Domare: Viveca Lahokoski och Kirsi Nieminen.

© Foto: Viveca Lahokoski

Mittsvenskasektionens resultat och bildgalleri från Club Show 2014 hittar ni här.

Vinnare av Club Show 2013
BIS blev
NOUCh FIV-12 SEU(u)Ch Castlerock Simply Magic ägare Anette Dyrén och BIM blev Flatterhaft Another New Year ägare Emma Lundström.
Domare: Brenda Hutchison.

Foto: Camilla Boquist

Smålandssektionens bildgalleri från Club Show 2013 hittar ni här.

Vinnare av Club Show 2012

BIS blev SEU(u)Ch NOUCh Castlerock Simply Magic och BIM NordUCh GBShCh Toffedreams Seven From Heaven båda ägs av Anette Dyrén.

Foto: Camilla Boquist

Utställningen arrangeras av klubbens sektioner i ett rullande schema.

2019 Umeå
2020 Östergötland
2021 Bergslagen
2022 Gävle/Dala
2023 Småland
2024 Mittsvenska
2025 Östra
2026 Västra


Resultat från tidigare Club Show

2018 Värmland
2016 Västra
2015 Östra
2014 Mittsvenska
2013 Småland
2012 Gävle/Dala

2011 Bergslagen
2010 Östergötland